Collection: SCHOOL ESSENTIALS
Eco-friendly back to school basics for a practical, plastic-free lunch on the go, and stylish bags to transport all of it.
Great options for the little ones going to school for the first time ever, grade school kids, or young adults heading to university.

-
Backpack Cooler - Calypso - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $98.00 USDRegular priceUnit price / per -
Backpack Cooler - Dreamsicle - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $98.00 USDRegular priceUnit price / per -
Cooler Bag 12-Pack - Calypso - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $54.00 USDRegular priceUnit price / per -
Cooler Bag 12-Pack - Dreamsicle - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $54.00 USDRegular priceUnit price / per -
Dalcini Charcuterie Bento
Vendor:DalciniRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Navy Mega Mug (40oz) - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Glamazon Onyx Mega Mug (40oz) - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mega Mug (40oz) - Olive - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mega Mug (40oz) - Glamazon Rose - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mega Mug (40oz) - Glamazon Gold - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mega Mug (40oz) - Primrose - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mega Mug (40oz) - Retro Rainbow - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mega Mug (40oz) - Dreamsicle - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mega Mug (40oz) - Wild Child - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mega Mug (40oz) - Wanderlust - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per -
Mega Mug (40oz) - Party Animal - Swig Life
Vendor:Swig LifeRegular price $53.00 USDRegular priceUnit price / per